Хто заснував Nike , який увійшов в історію
Nike — це всесвітньо відомий бренд взуття та одягу з оборотом понад 37 мільярдів доларів США, який має магазини та роздрібні продавці в усіх куточках планети. Окрім взуття, одягу та спортивних аксесуарів, які складають флагманську лінійку бренду, компанія також продає одяг, присвячений стилю життя, і продукти, пов’язані з технологіями та світом спорту в цілому.

Часто назва цього бренду вимовляється неправильно. Правильна вимова не «Naik», а «Naiki», яка насправді використовується в офіційній рекламі та була підтверджена колишнім генеральним директором і засновником Філом Найтом.

Засновник Nike: ідея Філа Найта і народження бренду
Створення успішного бренду – це не прогулянка по парку, але часто достатньо бути наполегливим у своїх мріях, проектах і цілях і слідувати простому почуттю чи інтуїції, щоб досягти справді несподіваних успіхів. Так сталося із засновником бренду Nike Філом Найтом.

Філіп Хемпсон Найт народився в Портленді, штат Орегон. Після закінчення бухгалтерського обліку в Університеті Орегона на початку 1960-х років він вирушив у навколосвітню подорож, яка між різними етапами привела його до зупинки в Кобе, Японія. Любитель спорту та бігу з дитинства, коли він прибув до японського міста, він виявив кросівки Tiger, які на той час виробляла Onitsuka Co Ltd, тепер Asics, і одразу помітив, що це дуже якісний продукт, який продається за дуже низькою ціною.

Помітивши сплеск запитів на японську продукцію в Америці, він попросив можливість зустрітися з власником бренду, який в кінці плідної бесіди надав йому права на розповсюдження бренду в США. Філіп Найт розпочав бізнес зі своїм спортивним тренером Біллом Бауерманом і 25 січня 1964 року разом зі своїм партнером заснував компанію Blue Ribbon Sports, яка продавала спортивне взуття японського бренду в США.

Продажі продукції Onitsuka були безпрецедентними, але в 1971 році Філіп і Білл вирішили створити власний бренд і змінити назву компанії на Nike, Inc..